01 Paź 2021

Trwałe i estetyczne płytki ceramiczne o fakturze kamieni

lazienka-02 - Kopia

Obecnie nowoczesne wykraczają daleko poza praktyczny i użytkowy cel, do którego zostały pierwotnie zaprojektowane, i służą zarówno jako miejsce relaksu w wielu domach.

Płytki podłogowe do łazienki są dostępne w zaskakującej gamie materiałów, od winylu i ceramiki po drewno, kamień naturalny i szkło. Możemy zatem wybrać taki materiał wykończeniowy, jaki nam się najbardziej podoba.newstone-2

Egen płytki ceramiczne imitujące naturalny kamień

Wykonane z wapienia, marmuru, granitu i łupka, kamienne płytki są dostępne w kolorach od kremowego i niebieskiego po czerwony, zielony, szary, czarny i złoty. Dostępne tekstury są prawie tak liczne i obejmują warianty rozszczepione, bębnowane, piaskowane, trawione i wypalane. Kamień naturalny wymaga więcej konserwacji niż płytki ceramiczne, dlatego zaleca się regularne czyszczenie i uszczelnianie. Możemy również wybrać płytki ceramiczne imitujące wygląd kamienia naturalnego czy drewna, które są niezwykle trwałe, odporne na uszkodzenia czy plamy, dodatkowo nie wymagają żadnych zabiegów pielęgnacyjnych oprócz zmywania. Płytki ceramiczne osiągają wysokie oceny pod względem łatwości konserwacji, są również łatwe w montażu na ścianach i podłogach. Oferują świetny wygląd przez bardzo długi czas i są dostępne w różnych pięknych wykończeniach, teksturach i wzorach. Po zabezpieczeniu wysokiej jakości szkliwem, płytki ceramiczne są odporne na zużycie i zarysowania przez cały okres użytkowania.

hexagony-03

Płytki gresowe wykonane są z gliny i minerałów, dzięki czemu są gęste i wodoodporne. Wiele z nich ma kolor przechodzący przez ciało, co jest zaletą, jeśli wystąpią odpryski. Ze względu na swoją odporność na wilgoć, płytki gresowe nadają się szczególnie do łazienek i instalacji zewnętrznych. Prawidłowo zainstalowane płytki podłogowe wytrzymują bez problemów duże natężenie ruchu. Płytka teksturowana jest antypoślizgowa, podobnie jak małe płytki z dużą ilością fug. Te cechy sprawiają, że egen płytki ceramiczne są lepszym i trwałym wyborem do domów i przestrzeni komercyjnych, niż płytki z naturalnych materiałów, jak drewno czy kamień.

O stronie

Nasza strona to blog Informatyczny, który poświęcony jest Nowością technologicznych oraz systemom ERP. Dowiesz się tu wielu przydatnych rzeczy, oraz obejrzysz filmiki który związane są ściśle z tematyką naszego portalu. Od czasu do czasu opowiemy Ci tu o sprawach prywatnych.

Leave a reply

Name
E-mail
Website

Why ask?