25 Lut 2018

Czy warto mieć troje dzieci?

zimowe buty do szkoly

Wiele par, kiedy podejmuje decyzję o posiadaniu dziecka, ma ogromne wątpliwości dotyczące nie tylko finansów, warunków mieszkalnych, ale także dotyczące ilości dzieci, które chce mieć. Posiadając odpowiednią przestrzeń mieszkalną oraz zabezpieczone finanse na wysokim poziomie, para musi zdecydować, czy dziecko będzie jedynakiem, czy będzie miało rodzeństwo.

Jedynak niestety zawsze będzie osamotniony w warunkach domowych czy na placach zabaw. Brak towarzystwa dziecko będzie usiłowało kompensować nawiązywaniem nowych relacji z innymi dziećmi, ale także z dorosłymi. Dłuższa perspektywa czasu wykaże, że potomek będzie bardzo absorbujący czasowo i ciężko będzie mu zająć czas samemu sobie. Dla rodziców sytuacja stanie się uciążliwa, gdyż każda próba pracy w warunkach domowych, gotowania, czytania książki zakończy się wizytą dziecka i oderwaniem od bieżących czynności. Innym minusem posiadania jednego dziecka jest ryzyko wychowania małego egoisty, który nie będzie umiał się dzielić. Mowa nie tylko o materialnych rzeczach, ale także o finansach, czasie, uwadze czy planach na przyszłość. Dziecko może wykazywać skrajną zazdrość wobec rówieśników, kuzynostwa lub innych dorosłych członków rodziny.

Lepszym rozwiązaniem okazuje się para dzieci. Rodzeństwo, szczególnie bliskie wiekiem, ma więcej atutów na tle jedynaka. Dzieci będą umiały się wspólnie bawić ze sobą, nie będą narzekały na brak towarzystwa, nauczą się dzielić nie tylko materialnymi rzeczami, ale także uwagą. Jednak i tutaj ryzyko zazdrości, skoncentrowania uwagi na jednym z nich jest duże. Dzieci zawsze będą się porównywały i określały na podstawie otrzymanych prezentów, poświęconej uwagi, krytyki, jakie na nie spłynie. Dwoje dzieci bardzo często się kłóci, wymagają własnej przestrzeni i przyznawania racji. Dochodzi do próby dominacji fizycznej.

buty do szkoly

Najlepszym rozwiązaniem okazuje się mieć troje dzieci. Rodzice trójki dzieci są mniej wrażliwi na krzyk dziecka czy na zwykłe przewrócenie się. Wieloletnie doświadczenie powoduje większy spokój i luz nie tylko dla rodziców, ale także dla samego potomstwa. Rodzice przy trójce dzieci także przestają je porównywać, co miało miejsce w przypadku pary. Niestety, ale dzieci także odczuwały skutki porównywania, gdzie jedno szczególnie mogło być pokrzywdzone. Przykładem mogą być wyniki w nauce. Para dzieci także zyskuje na pojawieniu się trzeciego dziecka. Same potrafiły się dzielić, ale zniknie porównywanie ocen, prezentów lub bycia drugim. Dzieci przestają się także kłócić i doprowadzać do rękoczynów, a zaczynają się opiekować i doradzać szczególnie najmłodszemu maluszkowi. Dzieci także przestają być absorbujące dla rodziców i zajmują się same sobą. Cała trójka odda się zabawie bez konieczności uczestnictwa w niej dorosłych, a najstarsze będzie umiało zadbać o bezpieczeństwo pozostałych, a wynika to z doświadczeń własnych i przekazanej wiedzy. Duża rodzina to także duże wsparcie ze strony państwa. Poza programem 500 + zostanie wręczona Karta Dużej rodziny ze zniżkami na buty ortopedyczne bartek i tysiące innych produktów, a bilety rodzinne także są tańsze od kupowanych pojedynczo. Czy warto mieć troje dzieci? Warto, bo skorzystają na tym przede wszystkim same dzieci.

O stronie

Nasza strona to blog Informatyczny, który poświęcony jest Nowością technologicznych oraz systemom ERP. Dowiesz się tu wielu przydatnych rzeczy, oraz obejrzysz filmiki który związane są ściśle z tematyką naszego portalu. Od czasu do czasu opowiemy Ci tu o sprawach prywatnych.

Leave a reply

Name
E-mail
Website

Why ask?