20 Gru 2018

Insekty na wiśniach i czereśniach

field-of-rapeseeds-1433380_1280

Jeśli zbyt mocno insekty zaatakują wiśnie to nic nie będzie z owoców, a osoba, która z tego żyje może wtedy liczyć jedynie straty. Nie można do tego dopuścić, dlatego jeśli widzimy, że coś się pojawiło na drzewkach to szybko wyciągamy środki chemiczne i robimy opryski.

Na wiśniach i czereśniach bardzo często pojawia się nasionnica trześniówka. W takiej sytuacji trzeba będzie wykonać oprysk od momentu pojawienia się muchówek i masowego składania przez nie jaj. Wystarczy jeden raz żeby muchówki zniknęły i żeby wszystko wróciło do normy. Na tych samych drzewkach może pojawić się mszyca. To też jest bardzo poważny problem, z którym trzeba się zmierzyć i musimy zrobić tak żeby wygrać tę walkę. W tym przypadku pryskamy od momentu pojawienia się kolonii mszyc. Najlepiej jest to robić wtedy, kiedy owoce są już w 90% dojrzałe i zaczynają się wybarwiać. Jeden oprysk to wystarczająca ilość żeby problem był skutecznie rozwiązany. Jeśli damy się mszycą rozwijać to stracimy wszystkie owoce i wtedy żaden środek chemiczny nam nie pomoże. Straty będą liczone wtedy w dziesiątkach tysięcy. Mówimy tutaj oczywiście o sadownikach, którzy ze sprzedaży wiśni oraz czereśni utrzymują swoje rodziny.

oilseed-rape-2135026_1280

Sposób na insekty

Dostępnych jest wiele insektycydów, co oznacza, że znajdziemy wreszcie taki środek chemiczny, który bardzo dobrze nadaje się do niszczenia mszyc i innych szkodników, które pojawiają się na drzewkach wiśni oraz czereśni. Stosujemy środki wedle zaleceń producenta i wtedy wiemy, że na pewno będzie to działać. Wybieramy takiego producenta środków ochrony roślin, który daje nam tylko to, co najlepsze. Polegając na takie ofercie wiemy, że wszystko będzie dokładnie tak jak trzeba. Jeśli chodzi o producenta polecanego przez sadowników to jego ofertę możemy znaleźć na stronie http://innvigo.com/insektycydy/. Ta oferta spełni oczekiwania wszystkich osób, które walczą z insektami na swojej działce, w sadzie czy na polu. Każdy tutaj coś znajdzie i będzie zadowolony, że jest to tak skuteczne w działaniu.

O stronie

Nasza strona to blog Informatyczny, który poświęcony jest Nowością technologicznych oraz systemom ERP. Dowiesz się tu wielu przydatnych rzeczy, oraz obejrzysz filmiki który związane są ściśle z tematyką naszego portalu. Od czasu do czasu opowiemy Ci tu o sprawach prywatnych.

Leave a reply

Name
E-mail
Website

Why ask?