04 Lis 2018

Łazienka w stylu retro

lazienka w stylu retro

Retro, każdy o nim słyszał, anie każdy wie czym tak naprawdę jest. Ten wyraz wywodzi się z łaciny, a oznacza „wstecz” lub „w przeszłości”. Jest terminem używanym do określania elementów współczesnej kultury, które pochodzą od lub są świadomą imitacją trendów w modzie, światopoglądzie, zachowaniu typowych dla niedalekiej przeszłości, a które były lub są uznawane za niemodne.

W dzisiejszych czasach powrót do dawnych czasów jest na topie, w np.: fotografii ludzie powracają do aparatów analogowych, a aparaty cyfrowe odchodzą na dalszy plan, ponieważ są one powszechne, a nie każdy może pochwalić się umiejętnością wywoływania zdjęć tradycyjnymi metodami. Ludzie szukają nieoczywistych rozwiązań, więc za niespotykane, unikatowe zdjęcie są w stanie zapłacić więcej. Powrót do przeszłości widać również w branży samochodowej, modowej, czy również architektonicznej jak i wielu innych.

retro lazienka

Styl retro to przede wszystkim nawiązania do wzornictwa lat 50. i 60., art deco, ale również do dawnych wnętrz pałacowych. Przywołanie mody z minionych lat do naszych mieszkań może stworzyć niesamowity klimat, a przede wszystkim będzie cieszyć oko każdego dnia.

Do wielu pomieszczeń możemy wprowadzić retro, ale najlepszy efekt osiągniemy, gdy w tym stylu urządzimy… Łazienkę. A czemu akurat ją? Za każdym razem kiedy będziemy z niej korzystać będziemy mogli powrócić do przeszłości i poczuć ten niezwykły klimat. Z łazienki korzystamy tylko kilka razy dziennie, więc nie ma opcji, żeby styl retro nam się znudził.  Dużo asortymentu retro znajdziemy na lazienkaretro.eu – warto sprawdzić.

Glazura nawiązująca do minionych epok, surowa, biała cegła lub zwykły kamień to podstawa do stworzenia wymarzonej łazienki. Te elementy stanowią dobrą bazę dla dodatków i wyposażenia. Obowiązkowym akcentem są ozdobne, ale i praktyczne dodatki, takie jak blade ręczniki, sole do kąpieli czy świeczki. Umywalki, brodziki czy armatura także powinny się wpisywać w ten trend i nie odstawać od reszty. Jeśli natomiast chcemy wprowadzić nowoczesny element do wnętrza łazienki śmiało mogą być to szafki lub przedmioty użytkowe. Charakterystycznym znakiem rozpoznawczym stylu retro jest też wanna, która będzie lepszym wyborem niż prysznic. Możemy zdecydować się na wannę przylegającą do podłogi lub na wannę wolnostojącą, której szczególnym elementem są nóżki kojarzące się z pałacowymi łazienkami.

O stronie

Nasza strona to blog Informatyczny, który poświęcony jest Nowością technologicznych oraz systemom ERP. Dowiesz się tu wielu przydatnych rzeczy, oraz obejrzysz filmiki który związane są ściśle z tematyką naszego portalu. Od czasu do czasu opowiemy Ci tu o sprawach prywatnych.

Leave a reply

Name
E-mail
Website

Why ask?