02 Lut 2018

Branża transportowa i faktoring – dlaczego się sprawdza?

Faktoring w branży transportowej

Dzięki faktoringowi firmy mogą zachować płynność finansową, a płynność finansowa w transporcie to konieczność. Duża konkurencyjność firm transportowych wymusza większą konkurencyjność, a co za tym idzie – faktury z terminami płatności 60, a nawet 90 dniowymi to standard.

Odległe terminy płatności, to chleb powszedni w branży transportowej. Niektóre firmy muszą czekać na pieniądze nawet 120 dni sumując 90 dniowy termin zapłaty i czas wykonania usługi. Wysoka konkurencyjność powoduje, że pozyskanie klienta jest coraz trudniejsze, a i klienci często dyktują nie tylko cenę, ale i warunki umowy.  Niejednokrotnie przewoźnicy podpisują niekorzystne warunki umowy, co utrudnia im funkcjonowanie. Według raportu D&B Polska „Barometr płatności na świecie”, aż 55% wszystkich faktur wystawionych w branży transportowej płaconych jest po terminie. Z kolei 10% faktur posiada opóźnienia które przekraczają 90 dni.

Przedsiębiorcy muszą przystawać na warunki, albo nie będą mieli klienta, a leasing, paliwo i części zamiennie trzeba opłacać na bieżąco. W takiej sytuacji ratunkiem dla przewoźników może okazać się faktoring.

Faktoring wybawieniem transportu

Przewoźnicy często szukają zewnętrznego źródła finansowania, a niestety jako branża nie są mile widziani w bankach, gdzie uzyskanie kredytu obrotowego to nie lada wyzwanie. Przeszkodą jest również brak majątku trwałego, który jest bardzo ważny podczas badania zdolności kredytowej przez bank. Tu naprzeciw potrzeb wychodzi faktoring. Dzięki niemu firma przewozowa może otrzymać płatność za wykonaną usługę, od razu po wystawieniu faktury. Dzięki temu firma może się rozwijać i nie zamraża swoich środków finansowych w niezapłaconych fakturach. Wzrasta również konkurencyjność przewoźnika – korzystając z faktoringu może pozwolić sobie na bardzo długie terminy płatności, które de facto nie wpłyną na płynność finansową.

Więcej informacji odnośnie faktoringu w transporcie znajdziesz na http://faktoring.biz/faktoring/faktoring-dla-branzy-transportowej-jak-dziala/

 

O stronie

Nasza strona to blog Informatyczny, który poświęcony jest Nowością technologicznych oraz systemom ERP. Dowiesz się tu wielu przydatnych rzeczy, oraz obejrzysz filmiki który związane są ściśle z tematyką naszego portalu. Od czasu do czasu opowiemy Ci tu o sprawach prywatnych.

Leave a reply

Name
E-mail
Website

Why ask?