23 Kwi 2017

Zdjęcia inne niż wszystkie

litle-planet

Facebook, Instagram, Pinterest czy Snapchat to tylko niektóre z portali społecznościowych, których główną siłą jest obraz. Współcześnie każdy może być autorem zdjęć, ale nie każdy potrafi to robić tak, aby podobało się to innym. Dlaczego obraz odgrywa współcześnie, aż tak istotną rolę w naszym życiu? Zdjęcia przekazują emocję, nieważne, że często nieprawdziwe. Pomagają przenieść się w wyidealizowany świat pełen szczęścia. Dlatego też z każdym dniem rośnie popularność blogów podróżniczych, wzmacnia się również fenomen portali społecznościowych, bo dobre zdjęcie to przepis na popularność.

2f

O sławę i rozgłos za pomocą zdjęć zabiegają nie tylko celebryci, ale również, a może i przede wszystkim miasta, które chcą, aby liczba odwiedzających ich turystów, każdego roku rosła. Samorządy doskonale zrozumiały dzisiejszy popyt na obraz, który potrafi odzwierciedlić esencję marki terytorialnej.

Niejednokrotnie powtarza się, że jedno dobre zdjęcie wyraża więcej niż tysiąc słów. Fotografie są bardziej przekonujące niż niejedna treść, bo przedstawiają prawdziwe miejsca, prawdziwych ludzi. Nie istotne, że emocje, jakie obraz wywołuje w odbiorcy, są z góry założone. Nietypowa i oryginalna fotografia po prostu przyciąga uwagę. Wywołuje w odbiorcach zazdrość lub chęć pożądania.

Tylko jak w stosie tysięcy dostępnych na wyciągnięcie ręki zdjęć zaskoczyć niesztampowym ujęciem? Dzisiaj każdy może być autorem zdjęć, a ogólnodostępne na portalach społecznościowych filtry poprawiają ich jakość. Wychodzącym poza standardowe ramy rozwiązaniem są zdjęcia z lotu ptaka. Zupełnie inna perspektywa, do której na co dzień przyzwyczailiśmy się oglądać świat, sprawia że fotografie wykonane na przykład dronem są po prostu niepowtarzalne i zapierają dech w piersiach. Być może dlatego, że do niedawna wykonanie takich zdjęć było bardzo drogim przedsięwzięciem i tylko niektórzy sięgali po takie rozwiązania. A ujęcie z tej perspektywy sprawia, że otaczający nas ogromny świat, który jest w ciągłym ruchu, w jednej chwili zatrzymuje się i przy okazji minimalizuje do rozmiarów makiety.

Tagi:

O stronie

Nasza strona to blog Informatyczny, który poświęcony jest Nowością technologicznych oraz systemom ERP. Dowiesz się tu wielu przydatnych rzeczy, oraz obejrzysz filmiki który związane są ściśle z tematyką naszego portalu. Od czasu do czasu opowiemy Ci tu o sprawach prywatnych.

Leave a reply

Name
E-mail
Website

Why ask?