17 Sty 2017

Przyjazne miejsce do życia

starosc

Dom, to takie miejsce dla człowieka, które powinno być dla niego swoistym azylem, miejscem nie tylko do samego życia, mieszkania, czy nocowania. Ale także ostoją, strefą ciszy i spokoju, a także miejscem rozrywki i spotkań z bliskimi oraz z przyjaciółmi. We własnym domu, albo mieszkaniu, tudzież wynajętym, spędzamy wiele czasu, wiele godzin za dnia i w nocy, często też wychodzimy, albo wyjeżdżamy do pracy, na zakupy, no chyba że pracujemy zdalnie z własnego miejsca zamieszkania, ale po zakupy, także musimy wychodzić, podobnie, jak po to, żeby zaczerpnąć świeżego powietrza.

opieka dla seniora

Wsparcie w codziennym życiu

Każdego dnia osoby znajdujące się w domach opieki muszą się zmagać z podobnymi do domowych, problemami, takimi jak pójście do łazienki, albo zrobienie sobie czegoś do zjedzenia. W domu, byłoby to jednak dość trudne dla osoby nawet z zaawansowanym reumatyzmem, ale w domu społecznej opieki już jest nieco inaczej, tam jest specjalnie przygotowywane jedzenie, a już przynajmniej główny posiłek, będący gorącym. Zostaje on podany pensjonariuszom, albo do łóżka, jeśli ci zmuszeni są leżeć, albo na stołówce, jeśli są na tyle sprawni, aby chodzić. Można by określić domy seniora, jako takie nieco bardziej domowe szpitale, mają one faktycznie coś wspólnego z tym rodzajem usług, ale tam nie ma przepełnionych pomieszczeń, taki jak bywają w szpitalu. W szpitalu także człowiek posiada określoną ilość, dość ograniczonych przedmiotów, natomiast w domu opieki, zazwyczaj cały swój dobytek osobisty.

 senior odpoczywa

Lepiej niż w samotności

Trudno jest ocenić, gdzie jest lepiej żyć, czy we własnym domu, mieszkaniu, albo w wynajętym pokoju, czy lepszym miejscem okaże się placówka, sprawująca opiekę. Dom seniora Lubin może się okazać przyjaznym miejscem, dla osób szczególnie chorych, potrzebujących stałej opieki, a także bardzo osamotnionych. Mają one jako taki nadzór, nie zawsze jest do dla nich dobre, bo w większości przypadków, każdy ma swoje nawyki, ale chyba lepiej jest przebywać wśród ludzi podobnych do siebie i z podobnymi problemami, niż w zupełnej samotności, kiepsko sobie radzić z obowiązkami codziennego życia, kiedy nogi i ręce odmawiają posłuszeństwa, pojawia się ból dość destrukcyjny i nie ma się zwyczajnie do kogo odezwać.

 

O stronie

Nasza strona to blog Informatyczny, który poświęcony jest Nowością technologicznych oraz systemom ERP. Dowiesz się tu wielu przydatnych rzeczy, oraz obejrzysz filmiki który związane są ściśle z tematyką naszego portalu. Od czasu do czasu opowiemy Ci tu o sprawach prywatnych.

Leave a reply

Name
E-mail
Website

Why ask?