11 Sty 2017

Sprzęt dla żeglarza

sailboat-boat-sailing-yacht-islands-croatia-sky

Żeglowanie, to pasjonujące hobby, a także sport wymagający wielu umiejętności, między innymi sporej siły, wytrzymałości oraz zachowania równowagi na morzu. Ponad to, dobry żeglarz powinien umieć wiązać specjalne węzły oraz sterować swoją żaglówką, tak aby uzyskiwać zawsze określony kierunek. Żaglówka, to statek napędzany głównie przez wiatr, toteż umiejętności osoby nią płynącej, albo całej załogi są tu niezmiernie ważne.

Koło ratunkowe

Niby nic, ale takie koło ratunkowe ma na celu ratowanie ludzkiego życia, a na żaglach bardzo łatwo o wpadnięcie do wody. Drugim ważnym powodem dla którego warto jest mieć koło ratunkowe, to jego ciekawy wygląd, a także podkreślenie akcentu samego żeglowania. Koło ratunkowe można założyć sobie na szyję, albo niżej, tak aby jedna ręka była nad kołem, a druga pod. Daje to możliwość pływania i w efekcie może ułatwić możliwość dopłynięcia do łodzi.

 rope-boat-sailing-sailboat-detail-nautical-marine

Kamizelka ochronna

Zwana także kapokiem kamizelka ma kolor zazwyczaj pomarańczowy, ale nie dlatego że tak sobie ustalono, ale dla lepszej widoczności. Żeglując po dość dużym akwenie, takim jak morze, a nawet nieco mniejszym jak większe jezioro, po wpadnięciu do wody, może się okazać że osobę będzie trudno znaleźć, a jeśli doszłoby do wypadku, na przykład uderzenia o maszt, albo omdlenia, to mimo że osoba może dzięki kamizelce unosić się na wodzie, nie będzie mogła sama dawać znaków statkom ratunkowym, ani helikopterom. Kolor ten ma więc za zadanie spowodować, aby taki rozbitek miał większe szanse na przeżycie i zostanie odnalezionym na wodzie.

Kompas

Dobry żeglarz, z dużym doświadczeniem wie gdzie jest jaki kierunek, gdyż może się kierować na przykład położeniem słońca, albo gwiazd. Kompas, to jeden z atrybutów żeglarzy, ale także pozwala na bardzo precyzyjne określenie kierunku w którym chce się popłynąć. Warto także pamiętać, żeby nie znajdował się koło niego magnez, ani inne gadżety mogące zakłócić jego działanie. Czasem może to spowodować złe określenie kierunku, a innym razem zepsuć kompas już na stałe, na szczęście dobry sklep żeglarski ma ich wiele w swojej ofercie.

O stronie

Nasza strona to blog Informatyczny, który poświęcony jest Nowością technologicznych oraz systemom ERP. Dowiesz się tu wielu przydatnych rzeczy, oraz obejrzysz filmiki który związane są ściśle z tematyką naszego portalu. Od czasu do czasu opowiemy Ci tu o sprawach prywatnych.

Leave a reply

Name
E-mail
Website

Why ask?