30 Wrz 2016

W jaki sposób przewozić bagaże w taksówce?

taxi-cab-car-woman

Osoby korzystające z taksówek często mają ze sobą bagaże. Kierowcy mają obowiązek zabrania ich i przewiezienia w odpowiedni sposób. Są określone pewne prawa, które mówią o tym, jak w bezpieczny i prawidłowy sposób przewozić bagaż w taksówce.

Po pierwsze, każdy pasażer ma prawo zabrać ze sobą bagaż. Nie jest do tego doliczana żadna dodatkowa oplata. Dodatkowo, jeśli kierowca się zgodzi, do taksówki zabrać można zwierzęta domowe, psy czy koty. Należy umieścić je tak, aby nie zakłócały komfortu jazdy i nie ubrudziły samochodu. Ciężar bagażu i wszystkich zabranych rzeczy nie może przekroczyć ładowności pojazdu. Nie można przewozić przedmiotów, które wielkością nie odpowiadają danemu typowi pojazdu. Tak  więc, jeśli przedmiot będzie wystawał na zewnątrz pojazdu lub będzie musiał być umieszczony na dachu taksówki, nie może zostać zabrany. Za każdą rzecz, którą pasażer zabiera na własną odpowiedzialność i jest pod jego nadzorem, kierowca nie odpowiada.

Mówiąc wprost. Bagaż i wszystkie rzeczy pasażera oraz te dopuszczone do przewozu przez kierowce, muszą być umieszczone w samochodzie w sposób bezpieczny, niezagrażający osobom znajdującym się w samochodzie jak i poza nim.

taxi-1515423_1920

Co zalicza się do bagażu?

Sprawy podstawowe, typu: walizki, plecaki, worki, każdy przedmiot, który swoją wielkością nie sprawia problemów podczas pakowania i nie stworzy żadnego zagrożenia dla pasażera i podczas prowadzenia taksówki.

Kierowca musi dbać o porządek w bagażniku i aucie, a także dbać o to aby napis TAXI nie był niczym zasłonięty. Wszystkich wymienionych wyżej zasad przestrzegać musi kierowca jak i pasażer. Taka współpraca w taksówce jest niezwykle istotna, ale i mile widziana. Taxi Tarnowskie Góry to jedne z najlepiej prosperujących firm przewozowych tego typu. Przepisy i zasady zachowywane są w stu procentach. Pasażerowie chwalą sobie kierowców i vice versa. Warto zrezygnować z bycia kierowcą i czasami skorzystać z usług TAXI.

O stronie

Nasza strona to blog Informatyczny, który poświęcony jest Nowością technologicznych oraz systemom ERP. Dowiesz się tu wielu przydatnych rzeczy, oraz obejrzysz filmiki który związane są ściśle z tematyką naszego portalu. Od czasu do czasu opowiemy Ci tu o sprawach prywatnych.

Leave a reply

Name
E-mail
Website

Why ask?