11 Kwi 2016

Wczasy w Rumunii

wakacje

Czym może nas zauroczyć Rumunia? Gdybyśmy mieli odpowiedzieć na tak sformułowane pytanie w jednym, krótkim zdaniu, znaleźlibyśmy się w poważnym kłopocie. Rumunia się bowiem krajem niezwykle różnorodnym a jej atuty są tak liczne, że naprawdę trudno wskazać wśród nich jakiś jeden najbardziej istotny. Rumunia jest państwem, które odznacza się niezwykłym bogactwem atrakcji turystycznych: poczynając od malowniczych krajobrazów, poprzez różnorodność etniczną i kulturową(niektóre tereny dzisiejszej Rumunii, jak na przykład Transylwania, czyli historyczny Siedmiogród, są od wieków zamieszkiwane przez różne mniejszości etniczne, przez co mamy tam do czynienia z prawdziwym bogactwem zarówno jeśli chodzi o architekturę, jak i lokalne tradycje i obyczaje).

Jednak to jeszcze nie wszystko. Trzeba przecież dodać także, że kraj ze stolicą w Bukareszcie przechodzi obecnie okres dynamicznego wzrostu gospodarczego, przez co rozwojowi ulega szeroko rozumiana infrastruktura turystyczna. Turyści odwiedzający Rumunię mają więc do dyspozycji coraz większą liczbę hoteli i restauracji a także coraz bardziej rozbudowaną sieć dróg oraz autostrad, co przecież nie jest bez znaczenia jeśli chcemy dokładnie zwiedzić jakiś kraj.

wypożyczalnia samochodów

Oczywiście, rozwój ekonomiczny Rumunii wciąż postępuje a nawet coraz bardziej przybiera na dynamice, więc także progres jeśli chodzi o szeroko rozumianą infrastrukturę jest nieustanny: jeśli porównać ten kraj sprzed dwóch lub trzech lat z jego stanem obecnym, to różnice są naprawdę uderzające i po prostu nie sposób ich nie dostrzegać.

kolacja

Niektórzy uważają, że pomimo piękna krajobrazu i różnorodności obyczajów i kultur lokalnych największym atutem turystycznym Rumunii jest jej stolica, Bukareszt. Rzeczywiście, jest to jedno z najpiękniejszych miast w całej Europie i, co ciekawe, nadal pozostaje właściwie nieznane.

piata romania

piata romania

Podczas kiedy co roku setki tysięcy turystów odwiedzają nie tak odległy Stabmuł, Bukareszt, który pod wieloma względami wcale nie ustępuje tureckiej metropolii, jest zwiedzany tylko przez dość nieliczne grupy turystów. Przyczyną tego stanu rzeczy jest z całą pewnością brak odpowiedniej reklamy: jako kierunek turystyczny Rumunia nadal nie może się „przebić“, nie cieszy się taką popularnością, jak na przykład sąsiednia Chorwacja, chociaż wcale nie jest miejscem mniej atrakcyjnym. Jednak ostatecznie można chyba powiedzieć, że takie rozwiązania, jak na przykład wycieczki Rumunia z całą pewnością zasługują na zainteresowanie ze strony polskich turystów.

Tagi:

O stronie

Nasza strona to blog Informatyczny, który poświęcony jest Nowością technologicznych oraz systemom ERP. Dowiesz się tu wielu przydatnych rzeczy, oraz obejrzysz filmiki który związane są ściśle z tematyką naszego portalu. Od czasu do czasu opowiemy Ci tu o sprawach prywatnych.

Leave a reply

Name
E-mail
Website

Why ask?