11 Sty 2016

Kantory internetowe – który wybrać?

kantor internetowy w wyszukiwarce

Wpisując w wyszukiwarce „kantor internetowy” wyskoczą nam linki do najróżniejszych stron kierujących na e-kantory. Sprawdzanie ich wszystkich może być czasochłonne i wyczerpujące. Szukanie na forach też nie daje jasnych informacji, zdania często są podzielone lub podstawione. Dlatego dobrym rozwiązaniem wydaje się być porównywarka, jaką jest KantorBox.

kantorbox_kursy_walut_w_kantorach

Portal opisuje ok. 50-stu wiodących kantorów internetowych. Każdy można sprawdzić, ocenić i zweryfikować jego opłacalność. Obecnie w Polsce istnieje ich tak dużo, ponieważ wymiana walut online po prostu się opłaca. Dlatego z każdym dniem cieszą się one coraz większą popularnością. Najczęściej korzystają z nich osoby spłacające kredyty walutowe, pozwala im to zaoszczędzić czas i pieniądze. Inną grupą zainteresowanych są osoby przebywające lub wyjeżdżające za granicę, lub po prostu potrzebujących obcej waluty. Jest to dość opłacalna wymiana, gdyż różnice spreadowe są obniżone, wymieniający nie są narażeni na koszty związane z przechowywaniem fizycznych pieniędzy, a dzięki ciągłej aktualizacji kursów walut względem rynku Forex istnieje mniejsze ryzyko kursowe. Sama transakcja nie powinna przebiegać dłużej niż jeden dzień roboczy. Nie rzadko trwa od kilku do kilkunastu minut, w zależności między jakimi bankami dokonywane są przelewy.

finanse i bankowosc

Dla wszystkich chcących wymienić większą gotówkę, istotna może być wiadomość o możliwości negocjacji cen, zleceniach stałych czy przelewach zewnętrznych. Wchodząc w zakładkę interesującego nas ekantoru łatwo jest znaleźć takie informacje. Przed dokonaniem wyboru warto także poczytać komentarze innych użytkowników. Często wyjaśniają zawiłości związane z korzystaniem z kantorów internetowych i czy rzeczywiście warto z nich skorzystać. A dla całkiem „zielonych” i niezorientowanych w funkcjonowaniu e-kanotorów Kantorbox przygotowała zakładkę „Poradnik”, na której odpowiada na najbardziej podstawowe pytania, podpowiada jak znaleźć najlepszą dla siebie ofertę i odpowiada na pytania użytkowników. Do tego w sekcji „Artykuły” przeczytamy aktualne informacje branżowe i walutowe. Przykładem może być artykuł pt. 5 zasad wyboru bezpiecznego e-kantoru.

Jeśli chodzi o pieniądze i oszczędności warto dobrze się rozejrzeć w ofertach i przemyśleć swój wybór. Naprzeciw potrzebom wyszli twórcy wspomnianej wyżej porównywarki, udostępniając w jednym miejscu spis wiodących e-kantorów. Jest to nowy i innowacyjny portal, który wciąż się rozwija i wydaje się, że idzie w dobrym kierunku.

Tagi:

O stronie

Nasza strona to blog Informatyczny, który poświęcony jest Nowością technologicznych oraz systemom ERP. Dowiesz się tu wielu przydatnych rzeczy, oraz obejrzysz filmiki który związane są ściśle z tematyką naszego portalu. Od czasu do czasu opowiemy Ci tu o sprawach prywatnych.

Leave a reply

Name
E-mail
Website

Why ask?