09 Wrz 2016

Wspomnienie dzieciństwa

wine-697438_1280

Każdy ma jakieś szczególne wspomnienia z dzieciństwa. Szczególne miejsca lub rzeczy, które przypominają mu okres beztroskiego życia i ciągłej zabawa, życia, które miało za zadanie sprawiać nam dobrą przyjemność. Takie wspomnienia mam i ja. Kiedyś w około dwudziestu lat temu modne były na wioskach tak zwane skupy owoców i warzyw. Taki skup prowadziła również moja babcia. Babcia była najcudowniejszą osobą na świecie i każde wakacje praktycznie spędzałem u niej na wsi. Choć nie zawsze była to tylko zabawa na tych wakacjach.

W związku z praca jaka babcia wykonywała często musiałem jej pomagać. Chociaż powiedzenie, że musiałem trochę odbiega od prawdy, bo raczej tutaj będzie pasować słów: chciałem. Wstawałem z babcią rano i zamiast z kolegami zaczynać zabawę na podwórku jechałem z nią do skupu owoców i warzyw i czekaliśmy aż rolnicy zaczną przywozić swoje towary. W tamtych czasach skupywało się mnóstwo truskawek, porzeczek, ogórków. Te rzeczy najbardziej utkwiły mi w pamięci. Kobiałki, skrzynki z truskawkami i skrzynki drewniane zapełnione różnego rodzajem win. Raj na ziemi. Objadłem się wtedy tego wszystkiego tyle, że przez pewien okres swojego życia miałem dość tych rzeczy. Po cały dniu skupowania owoców i warzyw na wieczór była kolejna atrakcja, bo przyjeżdżał samochód ciężarowy na który pakowane były wszystkie owoce i warzywa, oraz wina kupione w dzień przez moja babcie. Ile frajdy przy tym miałem wiem tylko ja i moja babcia.

skrzynki posztostne

Coś niesamowitego dla mnie, chłopaka z miasta móc wejść na samochód ciężarowy i się przejechać, oczywiście przy załadunku pomagałem. Skrzynki drewniane były dla mnie za ciężkie ale już kobiałki z lekkością podawałem starszym chłopakom, którzy pakowali to wszystko na samochód. Mimo, że człowiek wracał wyczerpany do domu, to wspomina się to najlepiej w życiu. Kiedyś myślałem, że o tym zapomną i zginie to wspomnienie w mrokach przeszłości jednak okazało się to, że jest to moje najmilsze wspomnienie.

 

Tagi:

O stronie

Nasza strona to blog Informatyczny, który poświęcony jest Nowością technologicznych oraz systemom ERP. Dowiesz się tu wielu przydatnych rzeczy, oraz obejrzysz filmiki który związane są ściśle z tematyką naszego portalu. Od czasu do czasu opowiemy Ci tu o sprawach prywatnych.

Leave a reply

Name
E-mail
Website

Why ask?