28 Paź 2015

Osobliwości Lwowa- knajpy

Pałac Lwów

Nie masz gdzie jechać na Sylwestra albo na ferie zimowe? Wybierz się zatem do Lwowa! Zastanawiasz się zapewne – co też można tam zobaczyć? Nie tylko piękną starówkę, dzięki której Lwów nazywany jest perłą Kresów, nie tylko polskie ślady… Lwów słynie z niezwykle pomysłowych restauracji i pubów!

Dom Legend
To pierwsza knajpa, która jest naprawdę godna polecenia. Mieści się ona w piętrowej kamienicy, a każde piętro ma inny wystrój. Całość rzeczywiście wygląda jak z baśni! Warto dodać, że kelnerkami są tam karlice. Dodatkowo jeśli zdecydujemy się wejść na dach czeka nas tam prawdziwa niespodzianka.

Kryjówka
Aby dostać się do Kryjówki musimy zejść do piwnicy, której strzeże żołnierz z prawdziwym karabinem. Wnętrze jest stylizowane na partyzancką kryjówkę.

Loża Masońska
Ta wykwintna restauracja mieści się nad Kryjówką. Należy zastukać w drzwi, które po chwili otworzy nam pan w szlafroku. Dopiero on przeprowadzi nas przez stare zagracone mieszkanie do wspaniałej restauracji. Niestety jest ona bardzo droga.

Mięso i sprawiedliwość
Restauracja ta ma nie tylko niezwykły tytuł- jej wnętrze stylizowane jest na dawną salę tortur. Wszędzie na ścianach porozwieszane są narzędzia tortur, toaleta jest cała czarna, kelnerzy kroją mięso ogromnym tasakiem, a pośrodku sali znajduje się ogromna klatka. Nazwa nawiązuje do historii tego miejsca- bowiem właśnie tam dokonywano dawniej egzekucji.

Cafe Masoch
To punkt tylko dla żądnych wrażeń. Powita nas tam kelnerka z pejczem, który bynajmniej nie jest tylko ozdobą.

Kumpel
To knajpa, w której zjemy przepyszną kaczkę, do której możemy skosztować kilka rodzajów lwowskiego piwa.

Gazowa Lampa
Niezwykły lokal nawiązujący klimatem do XIX wieku.

Poczta
Jak sama nazwa wskazuje wnętrze lokalu stylizowane jest na starą pocztę. Ze wszystkimi detalami!

Pałac Lwów

Wymienione wyżej restauracje stanowią naprawdę tylko malutką część wszystkich osobliwych miejsc, do jakich możemy wejść, będąc we Lwowie. Warto pamiętać, że na Ukrainę nie dotarły jeszcze wszelkie normy unijne, dlatego w restauracjach serwowane są prawdziwe produkty! Dodatkowo waluta ukraińska znacznie spadła ostatnio, zatem Lwów jest dość tanim miastem dla nas. Ponadto we Lwowie jest teraz naprawdę bezpiecznie. Jak się tam dostać? Wiele biur podróży organizuje wycieczki do Lwowa z Przemyśla – warto wybrać tę opcję!

Tagi:

O stronie

Nasza strona to blog Informatyczny, który poświęcony jest Nowością technologicznych oraz systemom ERP. Dowiesz się tu wielu przydatnych rzeczy, oraz obejrzysz filmiki który związane są ściśle z tematyką naszego portalu. Od czasu do czasu opowiemy Ci tu o sprawach prywatnych.

Leave a reply

Name
E-mail
Website

Why ask?