28 Wrz 2015

Jak zadbać o podłogę granitową?

Podłogi

Powierzchnia granitowa lub marmurowa wygląda olśniewająco i nadaje pomieszczeniom wyjątkowego, ekskluzywnego wyrazu. Właściwie pielęgnowana, będzie służyć przez lata. Warto wiedzieć, że podłoga granitowa jest nieco trudniejsza do czyszczenia od innych rodzajów powierzchni, ze względu na swoją porowatość. Łatwo ją uszkodzić, dlatego podczas domowych porządków, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych rzeczy.

Plamy na granicie

Jeśli zdarzy się nam wylać coś na granitową lub marmurową powierzchnię, powinno się jak najszybciej usunąć plamę. Delikatna powierzchnia szybko ulega uszkodzeniu, dlatego należy osuszyć ją szmatką, wykonując ruch pionowy, nigdy kolisty. Następnie czyścimy plamę szmatką z mikrofibry, nasączoną wodą z odrobiną płynu do naczyń. Na koniec, dobrze jest wypolerować powierzchnię suchą szmatką, w celu przywrócenia blasku. Najbardziej niebezpieczne dla marmuru i granitu są kwaśne płyny, np. ocet czy sok pomarańczowy.

Efektywne i bezpieczne czyszczenie

Sprawdzoną, wygodną i skuteczną metodą czyszczenia, jest zanurzenie okrągłego mopa obrotowego w ciepłej wodzie z płynem do naczyń i odsączenie go, by nie pozostawiał nadmiaru wody na podłodze. Następnie, należy umyć granit samą wodą i przetrzeć go za pomocą suchej szmatki, aby uniknąć powstania zacieków na wyczyszczonej powierzchni. Odpowiedni, okrągły mop obrotowy, wykonany ze sznurków, rewelacyjnie wchłania wodę, dlatego doskonale nadaje się do czyszczenia granitu i marmuru. Z każdym produktem, który zamierzamy użyć, powinniśmy się dokładnie zapoznać oraz wykonać test na niewielkiej powierzchni, aby uniknąć uszkodzenia struktury. Należy unikać stosowania środków z pH kwaśnym lub zasadowym, środków do mycia płytek ceramicznych (mogą powodować matowienie marmurowej powierzchni), jak również ostrych ścierek i odkurzacza, ponieważ mogą porysować granitową podłogę

O stronie

Nasza strona to blog Informatyczny, który poświęcony jest Nowością technologicznych oraz systemom ERP. Dowiesz się tu wielu przydatnych rzeczy, oraz obejrzysz filmiki który związane są ściśle z tematyką naszego portalu. Od czasu do czasu opowiemy Ci tu o sprawach prywatnych.

Leave a reply

Name
E-mail
Website

Why ask?