27 Lis 2015

Regeneracja turbosprężarek pozwala zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy

Regeneracja Turbin

Turbosprężarki na stałe zagościły pod maskami współczesnych samochodów osobowych. Od ponad piętnastu lat stosowane są pod maskami aut, napędzanych silnikami wysokoprężnymi. Od kilku lat stosowane są, głównie przez producentów europejskich, jako osprzęt silnika benzynowego. W obydwu przypadkach zadaniem turbiny jest doładowanie silnika sprężonym powietrzem, które wtłaczane jest do komory spalania.

Dzięki temu silnik ma znacznie większą moc, a to tego zużywa mniej paliwa. W Dieslach dzięki temu zniknęły turbo dziury, a małe silniki benzynowe, o bardzo małej pojemności i zredukowanej liczbie cylindrów, mają bardzo wysoką moc. Zastosowanie turbosprężarek pozwala także zmniejszać ilość niebezpiecznych substancji, emitowanych do atmosfery. Niestety, jak zwykle, nie ma róży bez ognia. Turbosprężarka wymaga odpowiedniego traktowania, które powoduje, że kierowca musi w dość specyficzny sposób traktować swój samochód.

Do tego nie można zapominać o najlepszym oleju silnikowym i kontrolowaniu czystości smoka olejowego oraz szczelności intercoolera, który odpowiada za schładzanie powietrza, sprężonego przez turbinę. Odpowiednio eksploatowana turbina zepsuje się po kilku latach – nieodpowiednio – nawet po przejechaniu trzydziestu tysięcy kilometrów.

Naprawa turbiny zamiast wymiany na nową

Nie da się jeździć samochodem, który ma uszkodzoną turbinę. Auto ma zbyt mało mocy, aby mogło się poruszać we właściwy sposób. Nowa turbosprężarka jest bardzo droga, w popularnych autach trzeba liczyć się z wydatkiem rzędu kilku tysięcy złotych, a samochodach premium nawet kilkunastu. Dlatego wielkim powodzeniem cieszy się profesjonalna regeneracja turbosprężarek Mielec. W tym mieście znajduje się specjalistyczna firma MR Radka, która mieści się przy ulicy Polnej 3.

Tutaj kierowcy mogą oddawać do regeneracji turbiny, współpracujące zarówno z Dieslami, jak i z jednostkami benzynowymi. Profesjonalna regeneracja turbosprężarki przywraca jej pełną sprawność – urządzenie ma taką samą moc, jak nowy podzespół. W czasie regeneracji wymienia się tylko zużyte elementy, a pozostałe, takie jak obudowa, poddawane są piaskowaniu i czyszczeniu. Profesjonalna regeneracja kosztuje ułamek sumy, którą kierowca musiałby wydać na zakup i montaż zupełnie nowej turbosprężarki. Dlatego też warto skorzystać z takiego rozwiązania, które jest korzystne także dla środowiska – nie ma potrzeby produkowania nowych części, gdy istniejące mogą jeszcze długo pracować.

Tagi:

O stronie

Nasza strona to blog Informatyczny, który poświęcony jest Nowością technologicznych oraz systemom ERP. Dowiesz się tu wielu przydatnych rzeczy, oraz obejrzysz filmiki który związane są ściśle z tematyką naszego portalu. Od czasu do czasu opowiemy Ci tu o sprawach prywatnych.

Leave a reply

Name
E-mail
Website

Why ask?