25 Sie 2015

Jak uchronić się przed złośliwym oprogramowaniem?

Zapewne każdy z użytkowników w swoim życiu spotkał się ze złośliwym oprogramowaniem zwanym inaczej Wirusami. Oprogramowania te mają zazwyczaj na celu zapchać użytkownikowi komputer niepotrzebnymi programami, bądź reklamami. Niestety w większości przypadków nawet bardzo dobry antywirus nie uchroni nas od tego, ponieważ wiele z takich wirusów instalujemy sami (zupełnie nieświadomie) pobierając chociażby jakaś zaufaną aplikację i ją instalując.

Syf w darmowych programach

Dziś instalując nawet zaufaną aplikację, którą się używa od X czasów, można dodatkowo wyposażyć komputer w syf, który spowolni jego pracę i doda nam tysiące wyskakujących okien. Przykładem takiego darmowego programu może być Auslogics Disk Defrag, który w trakcie instalacji umożliwia wybór 2 opcji (prostej i zaawansowanej) jak wybierzemy prosty, to automatycznie zainstaluje się nam wspomniany program Auslogics do defragmentacji dysku, a w gratisie otrzymamy też syf, który ma niby przyśpieszyć pracę komputera a generuje tylko setki wyskakujących okien.

Sytuacja ta zdarza się w wielu darmowych programach, ponieważ twórcy programu otrzymują spore pieniądze za dodanie takiej opcji w trakcie instalacji ich oprogramowania.

Na jednym z kanałów znalazłem bardzo fajny filmik, gdzie wszystko jest Ciekawie omówione i pokazane. Zapraszam do obejrzenia:

Tagi:

O stronie

Nasza strona to blog Informatyczny, który poświęcony jest Nowością technologicznych oraz systemom ERP. Dowiesz się tu wielu przydatnych rzeczy, oraz obejrzysz filmiki który związane są ściśle z tematyką naszego portalu. Od czasu do czasu opowiemy Ci tu o sprawach prywatnych.

Leave a reply

Name
E-mail
Website

Why ask?