16 Lis 2015

Ostrzejsze wymagania po prawo jazdy?

nauka jazdy

Z roku na rok możemy obserwować zmiany w polskim prawie, które w opinii wielu mają utrudnić otrzymanie dokumentu uprawniającego do samodzielnego kierowania samochodem osobowym, a jednocześnie zwiększyć bezpośrednio zyski Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego poprzez konieczność zapłaty za każdorazowe podejście do egzaminu teoretycznego i praktycznego. W sposób pośredni ma to również zwiększyć zyski szkół jazdy, które podnoszą ceny oferowanych przez siebie szkoleń. Czy tak jest jednak w rzeczywistości? Czy zmiany w prawie rzeczywiście mają na celu jedynie aspekt finansowy i działanie na szkodę samych obywateli?

Nie o pieniądze?

Wbrew pozorom nie chodzi tutaj wcale o pieniądze, które w powyższym przypadku są jedynie kwestią wtórną. W pierwszej kolejności mowa tutaj o bezpieczeństwie na polskich drogach, które należą do jednych z najniebezpieczniejszy w Unii Europejskiej. Patrząc na policyjne statystyki wypadków drogowych nie sposób nie zauważyć, że każdego dnia ginie na naszych drogach kilka, kilkanaście osób. Wynika to nie tylko ze złego stanu infrastruktury drogowej, ale przede wszystkim z braku umiejętności kierowców i podejmowania przez nich złych decyzji w warunkach ruchu drogowego. Te same statystyki wskazują, że największa liczbę wypadków powodują osoby, które posiadają prawo jazdy krócej niż kilka lat.

Lepsze szkolenie

Wszystko to sprawia, że dotychczasowe kursy na prawo jazdy, a w konsekwencji umiejętności zdobywane przez nowych kierowców jeszcze przed egzaminem państwowym, chociaż prowadziły do pozytywnego zaliczenia egzaminów, to nie dawały odpowiednich umiejętności już w ruchu ulicznym, gdzie sytuacja zmienia się bardzo dynamicznie. Z tego też względu zdecydowano o zmianie przepisów i zaostrzeniu wymagań.

prawo jazdy

Dzisiaj niemal wszystkie szkoły jazdy, pomimo tego, że nie wszystkie przepisy weszły jeszcze w życie, podniosły jakość swoich szkoleń – z tego też względu ceny kursów musiały pójść do góry, a to jest najbardziej widoczne dla potencjalnych kursantów.

Dobra szkoła jazdy?

Jak znaleźć dobrą szkołę jazdy? Na przykładzie Warszawy najlepiej skorzystać z Internetu – wpisując frazę „kurs prawa jazdy Warszawa” z pewnością dostaniemy namiary na niemal wszystkie szkoły w tym mieście! Wybierzmy jednak te, które oferują największą zdawalność w regionie! A poniżej filmik z kilkoma informacjami od motodoradcy z YouTube – zapraszamy do obejrzenia filmiku.

 

O stronie

Nasza strona to blog Informatyczny, który poświęcony jest Nowością technologicznych oraz systemom ERP. Dowiesz się tu wielu przydatnych rzeczy, oraz obejrzysz filmiki który związane są ściśle z tematyką naszego portalu. Od czasu do czasu opowiemy Ci tu o sprawach prywatnych.

Leave a reply

Name
E-mail
Website

Why ask?