14 Paź 2015

Wycieczka dla melomanów. Kierunek Budapeszt.

gora gellerta

Budapeszt należy z całą pewnością do miast niezwykle atrakcyjnych pod względem turystycznym. Kusi turystów licznymi zabytkami, wyjątkowymi mostami, fantastyczną kuchnią. Przyciąga również melomanów z całego świata.

Sziget Festival

Tydzień muzyki, ponad 100 koncertów na 12 scenach rozstawionych na wyspie na Dunaju. Tak w jednym zdaniu można streścić to, co dzieje się w Budapeszcie w lipcu lub sierpniu w trakcie jednego z największych w Europie festiwali muzycznych. Sziget Festival odbywa się na wyspie Óbuda. Stąd nazwa festiwalu. Sziget oznacza w języku węgierskim nic innego, jak wyspę. Stwierdzenie, że muzyka króluje na wyspie, zwłaszcza od godzin popołudniowych do północy, nie będzie wcale przesadą. Jest jeszcze dyskotekowa scena Party, na której zabawa trwa do aż świtu. W trakcie festiwalu reprezentowane są różnorodne gatunki muzyki od popu, przez jazz, techno, po folk.

Oprócz imprez muzycznych odbywają się tu również występy teatralne i taneczne. Zainteresowani mogą nawet spróbować własnych sił w tańcu podczas bezpłatnych lekcji tańca. To prawdziwy raj dla osób kolekcjonujących płyty muzyczne. Oferta jest naprawdę szeroka, a ceny przystępne. Jednak to co najbardziej przyciąga tu ludzi, to niesamowita atmosfera. Udziela się ona również wykonawcom, którzy w trakcie koncertów dają z siebie wszystko i nie dają się długo prosić o bisy.

Dla koneserów muzycznych

Budapeszt posiada również szeroką ofertę dla osób z zupełnie innych rejonów muzycznych. Godne polecenia są zwłaszcza koncerty w kościele Macieja.

Wyspy Malgorzaty

Ta świątynia, w której koronowano kilkunastu królów Węgier słynie z doskonałej akustyki i przepięknych dekoracji. Koncerty odbywają się tu wieczorami, dzięki czemu są niezwykle klimatyczne. Koncerty oraz wystawy organizowane są również w Gödöllő, czyli rezydencji, kochanej przez Węgrów, cesarzowej Elżbiety (Sissi), żony Franciszka Józefa.

Jak zorganizować wyjazd do Budapesztu

Możliwości dotarcia do stolicy Węgier jest kilka. Każdy może wybrać wygodną dla siebie formę wycieczki do Budapesztu. Dotrzemy tu:
– samolotem (liniami Malev, LOT, a z tanich linii lotniczych – Wizzair);
– samochodem (wystarczy dobre zaplanowanie trasy);
– pociągiem (pociągi z Polski przyjeżdżają na dworzec Keleti, czyli Wschodni. Możemy poszukać również zorganizowanej formy wypoczynku i nie przejmować się dojazdem na własną rękę. Na miejscu można zaopatrzyć się w Budapest Kártya, aby korzystać z tańszej komunikacji miejskiej.

Tagi:

O stronie

Nasza strona to blog Informatyczny, który poświęcony jest Nowością technologicznych oraz systemom ERP. Dowiesz się tu wielu przydatnych rzeczy, oraz obejrzysz filmiki który związane są ściśle z tematyką naszego portalu. Od czasu do czasu opowiemy Ci tu o sprawach prywatnych.

Leave a reply

Name
E-mail
Website

Why ask?