08 Paź 2015

Wycieczki z biurem podróży

Pomnik Adama Mickiewicza Lwów

Dlaczego warto wybrać się do Lwowa?

Lwów jest historycznym miastem, które niegdyś należało do terytorium Polski. Z tego powodu jest jeszcze chętniej odwiedzany przez licznych turystów – ale nie tylko z naszego kraju.
Leży również stosunkowo niedaleko od granicy, z tego więc powodu jeszcze chętniej organizujemy tam różnego rodzaju wyprawy.
To miasto bogate jest w liczne atrakcje turystyczne i wspaniałe zabytki architektury, na których zobaczenie i dokładne zwiedzenie musimy poświęcić przynajmniej parę dni.
Jeśli planujemy wybrać się w tej rejon świata, warto skorzystać z paru turystycznych wskazówek, które ułatwią nam przebywanie w tym słynnym mieście na Ukrainie.

Noclegi i wyżywienie we Lwowie – jak je znaleźć

Jednym z głównych czynników, dzięki którym Lwów przyciąga do siebie turystów praktycznie z całego świata są atrakcyjne ceny – zarówno noclegów, jak i posiłków w różnego rodzaju restauracjach i knajpach. Żywność sprzedawana w sklepach i na straganach jest również niedroga.
Za naprawdę niewielkie pieniądze znajdziemy zakwaterowanie w komfortowym hotelu w samym centrum miasta. Nie potrzebujemy więc wielkiego budżetu, aby przeżyć we Lwowie niesamowitą przygodę. Łatwo się również dostać do tego miasta – zarówno samolotem, jak i pociągiem, czy regularnie kursującymi autokarami.

Atrakcje turystyczne w „Leopolis”

Wycieczka Lwów powinna zawierać kilka najważniejszych punktów. Jednym z nich jest odwiedzenie historycznego Starego Miasta, które w roku 1998 zostało wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Na Starym Mieście podziwiać możemy między innymi Rynek z reprezentacyjną Kamienicą Królewską oraz piękną Bazyliką.  Godny zobaczenia jest również Kopiec Unii Lubelskiej, który upamiętnia rocznicę zawiązania unii lubelskiej w roku 1569.

We Lwowie znajdują się także liczne pomniki – na przykład Kolumna Adama Mickiewicza, pod którą często gromadzą się polskie wycieczki.

Pomnik Adama Mickiewicza Lwów

Wspomniany Pomnik Adama Mickiewicza Lwów.

Gdy dysponujemy nieco większym budżetem, koniecznie udajmy się wieczorem do popularnej Opery Lwowskiej, na jedną z wystawianych aktualnie oper, które zachwycają turystów przybywających z całej Europy.

Miejsca pamięci

Jednym z najbardziej charakterystycznych dla Lwowa miejsc jest również Cmentarz Łyczakowski, czyli najstarsza nekropolia w tym mieście na Ukrainie. Pochowano tam wielu znanych Polaków i Ukraińców. Jego najpiękniejszą i najbardziej wprawiająca w zadumę częścią jest Cmentarz Orląt Lwowskich. Na tego typu wycieczki warto jest wybrać się całą rodziną. Koszty są niewielkie, a atrakcyjnych miejsc do zwiedzania bardzo wiele.

Zaproponuj jakieś wyjątkowe miejsce poprzez komentarz pod artykułem. Poleć jakieś miejsce naszym czytelnikom, które uważasz, że warto zwiedzić, a nie zostało wymienione.

Tagi:

O stronie

Nasza strona to blog Informatyczny, który poświęcony jest Nowością technologicznych oraz systemom ERP. Dowiesz się tu wielu przydatnych rzeczy, oraz obejrzysz filmiki który związane są ściśle z tematyką naszego portalu. Od czasu do czasu opowiemy Ci tu o sprawach prywatnych.

Leave a reply

Name
E-mail
Website

Why ask?