07 Wrz 2015

Internetowe Konto – Jak wybrać najlepsze konto bankowe?

finanse i bankowosc

Dlaczego powinniśmy posiadać konto osobiste? Każda osoba podejmująca pracę w Polsce powinna mieć rachunek bankowy – mimo że nie ma takiego prawnego nakazu, to jednak życie z kontem bankowym jest o wiele bardziej wygodne. Po pierwsze, większość pracodawców przelewa wynagrodzenie za pracę właśnie na konto osobiste. W większości polskich firm, zwłaszcza o charakterze korporacyjnym uniemożliwia pobieranie wynagrodzenia w jakikolwiek inny sposób niż poprzez rachunek bankowy. Poza tym, przechowywanie większych sum pieniędzy na koncie jest o wiele bardziej bezpieczne niż poruszanie się po niebezpiecznych ulicach z plikiem banknotów w kieszeni. Złodzieje często polują dużo wcześniej na swoje ofiary i jeśli widzą, że delikwent ma przy sobie dużo gotówki, wówczas staje się on automatycznie łatwym łupem.

ranking kont

Gdzie założyć rachunek?

Z pomocą przyjdą nam najróżniejsze narzędzia internetowe tworzone przez specjalistów – pasjonatów oraz przez blogerów lub niezależnych analityków. Kreują oni porównywarki kont osobistych, tworzą strony, na których można zamieszczać niemoderowane opinie na temat konkretnych usług bankowych. Oczywiście, nic nie zastąpi naszej zdolności do analizy oferty bankowej. Jednakże na stronie, na której znajduje się porównywarka kont osobistych można znacznie szybciej zdobyć pełne porównanie wielu produktów. Poza tym, warto znać opinie użytkowników na temat oferty konkretnego banku. To właśnie żywi ludzie napiszą nam dokładnie jak pracownicy banku reagują na reklamacje, czy system internetowego dostępu do konta jest przejrzysty, czy w rzeczywistości często zdarzają się awarie w bankach. My radzimy w trakcie poszukiwania konta, wejść na dowolny Internetowy ranking kont bankowych, który pomoże Ci w dokonaniu decyzji, a ponadto w jasny sposób pokazuje Ci ofertę danego banku (warunki jakie należy spełnić aby rachunek bankowy był zupełnie darmowy), ponieważ wiele z banków chwali się, że prowadzenie rachunku jest darmowe, ale nie informuje swoich klientów o tym, że opłata pobierana jest za posiadanie karty debetowej.

Dokładnie czytajmy umowy

Poza tym, że możemy kierować się opiniami internautów, warto dokładnie przeczytać umowę z bankiem. Większość osób niestety nie ma na to czasu, zwłaszcza w sytuacji, kiedy umowa o prowadzenie rachunku osobistego opiewa na kilkanaście stron. Jednakże to właśnie tam znajdują się najbardziej rzetelne informacje, które będą nas interesować (wysokość oprocentowania rachunku osobistego połączonego z kontem oszczędnościowym, wysokość opłat i prowizji, procedura przeprowadzania reklamacji i wiele innych).

Tagi:

O stronie

Nasza strona to blog Informatyczny, który poświęcony jest Nowością technologicznych oraz systemom ERP. Dowiesz się tu wielu przydatnych rzeczy, oraz obejrzysz filmiki który związane są ściśle z tematyką naszego portalu. Od czasu do czasu opowiemy Ci tu o sprawach prywatnych.

Leave a reply

Name
E-mail
Website

Why ask?